Powiat - Biłgoraj
stat4u

.: AKTUALNOŚCI :.

Ćwiczenia KSRG 2016

Dodał Zabłotni Dariusz 2016-10-07 12:16:01

W dniu 6 października 2016 r. na terenie gminy Tereszpol odbyły się ćwiczenia podmiotów KSRG z udziałem innych służb i instytucji z powiatu biłgorajskiego na podstawie opracowanego założenia, przewidującego tzw. rajd terenowy. W trakcie ćwiczeń zastępy OSP realizowały zadania z poszczególnych dziedzin ratownictwa m.in. w zakresie gaszenia pożarów wewnętrznych w budynkach użyteczności publicznej, pracy ze sprzętem do ratownictwa wysokościowego, ratownictwa technicznego, obsługi pilarek spalinowych do drewna oraz agregatów prądotwórczych.

OSP z KSRG realizowały wyznaczone zadania operacyjno-techniczne na przygotowanych stanowiskach rozlokowanych na trasie Tereszpol Zaorenda – Szozdy – Tereszpol Kukiełki. W ćwiczeniach udział brały następujące siły i środki:
• Komenda Powiatowa PSP w Biłgoraju,
• 7 jednostek OSP z KSRG z terenu powiatu biłgorajskiego,
• Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Biłgoraju,
• Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Tereszpolu Zaorenda,

Po zakończonych ćwiczeniach podsumowania ćwiczeń dokonał Komendant Powiatowy PSP w Biłgoraju bryg. Wiesław Krent obserwatorem ćwiczeń był m.in. Wójt Gminy Tereszpol Pan Jacek Pawluk oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Biłgoraju Pan Krzysztof Łobejko.

Tekst i zdjęcia:
st. kpt. Albert Kloc
KP PSP Bilgoraj

KP PSP Biłgoraj