Ćwiczenia biłgorajskich strażaków z 254 Kompanią II Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej

18 i 19 sierpnia 2021 r. strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Biłgoraju i wytypowanych jednostek OSP z terenu powiatu biłgorajskiego uczestniczyli gościnnie w ćwiczeniach 254 kompanii II Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Pierwszego dnia, ćwiczenia przeprowadzono nad zalewem Biszcza-Żary w gminie Biszcza. W ramach ćwiczeń strażacy zaprezentowali żołnierzom sprzęt używany podczas działań przeciwpowodziowych oraz udzielali instruktażu dotyczącego prawidłowego budowania wałów z worków z piaskiem i sprawiania rękawów przeciwpowodziowych. Żołnierze pod nadzorem ćwiczyli prawidłowy sposób ich budowania. Żołnierze zapoznani zostali również z zasadami użycia łodzi podczas akcji ratowniczych na zbiornikach wodnych w tym ewakuacji osób i mienia z terenów zagrożonych.

 

 

Drugiego dnia ćwiczenia odbyły się w gminie Aleksandrów na Polanie Dąbrowa i obejmowały zakres działań dotyczący budowy linii wężowych, obsługi pomp pływających oraz użycia tzw. „drzewołazów”. Podczas ćwiczeń żołnierze WOT zapoznali się ze sprzętem użytkowanym przez jednostki ochrony przeciwpożarowej podczas działań.

 

 

W ćwiczeniach brało udział 80 żołnierzy WOT oraz zastępy z  JRG KP PSP w Biłgoraju, OSP z Biszczy I, Księżpola, Soli oraz Aleksandrowa I i Aleksandrowa II.

Skip to content