RODO - KLAUZULA INFORMACYJNA

Powiat - Biłgoraj
.: INTERWENCJE :.

<< Poprzedni 1 2 3 Następny >>

Udział tut. strażaków w akcji powodziowej na Wiśle

Dodał: KP PSP 2010-07-09 09:20:31

Okres: 18-25.05.2010 r.:
Każdego dnia od 18 maja br. strażacy ze sprzętem z powiatu biłgorajskiego uczestniczą w akcji przeciwpowodziowej. Wg. dyspozycji otrzymywanych z WSKR Lublin do akcji dysponowane były poszczególne siły i środki tut. komendy oraz jednostek OSP z KSRG. Do chwili obecnej zaangażowanych zostało 136 strażaków z PSP i OSP, 27 pojazdów, 2 łodzie, agregaty prądotwórcze, pompa o dużej wydajności. Dysponowane jednostki biorą udział w akcji na terenie woj. małopolskiego (w okolicy Krakowa - ostatnio w Skawinie), woj. wielkopolskiego (okolice Konina) oraz w naszym województwie tj. w powiecie kraśnickim (gmina Annopol - miejscowość Kosin) oraz na terenie powiatu Opole Lubelski (gmina Wilków - miejscowość Zastów Polanowski, gmina Łaziska -miejscowość Kępa Gostecka). Działania naszych jednostek polegały na ciągłym umacnianiu wałów przeciwpowodziowych, zabezpieczaniu miejsc ich przesiąkania, patrolowaniu i monitorowaniu stanu tych wałów, oświetlaniu terenu działań, wypompowaniu wody . W dniu 21 maja skierowane do działań do gminy Wilków nasze jednostki brały udział w ewakuacji mieszkańców po przerwaniu wału w Zastowie Polanowskim. Poszczególne jednostki po jednej bądź dwóch dobach na miejscu akcji są podmieniane przez "świeże" siły i środki. Od dnia 25.05.br. jednostki OSP z terenu powiatu zostały wycofane z udziału w działaniach przeciwpowodziowych.

Okres od 03.06.2010 r.:
Od 3 czerwca br. ponownie strażacy ze sprzętem z powiatu biłgorajskiego uczestniczą w akcji przeciwpowodziowej na Wiśle. Wg dyspozycji otrzymywanych z WSKR Lublin do akcji dysponowane są poszczególne siły i środki tut. komendy oraz jednostek OSP z KSRG. Do chwili obecnej zaangażowanych zostało 180 strażaków z PSP i OSP, 23 pojazdy, 2 łodzie, agregaty prądotwórcze, pompa o dużej wydajności.
Dysponowane jednostki biorą udział w akcji na terenie woj.świętokrzyskiego (ok. Połańca), oraz przede wszystkich na terenie woj. lubelskiego w pow. Opole Lubelskie, gm. Łaziska i Józefów. Działania naszych jednostek polegały na ciągłym umacnianiu wałów przeciwpowodziowych, zabezpieczaniu miejsc ich przesiąkania, patrolowaniu i monitorowaniu stanu tych wałów, oświetlaniu terenu działań, wypompowaniu wody, dostarczaniu łodziami żywności i wody osobom nieewakuowanym i pozostającym w domach. Poszczególne jednostki po jednej bądź dwóch dobach na miejscu akcji są podmieniane przez "świeże siły i środki".
Udział biłgorajskich strażaków w akcji przeciwpowodziowej na Wiśle zakończył się 5. 07.br o godz. 23:28.


<< Poprzedni 1 2 3 Następny >>

KP PSP Biłgoraj