Opady śniegu przyczyną kilku zdarzeń na drogach

W poniedziałek 6.12. br. na skutek intensywnych opadów śniegu i temperatury powietrza oscylującej w okolicy 0 stopni Celsjusza warunki drogowe na terenie powiatu biłgorajskiego pogarszały się.  Na drogach pojawił się mokry śnieg oraz miejscami gołoledź.

O godz. 15:25 w miejscowości Stary Lipowiec, gm. Księżpol samochód osobowy wpadł do rowu i przewrócił się na bok. Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy JRG PSP i 1 zastęp OSP Rogale. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatora w pojeździe. Osoba podróżująca ww. pojazdem nie odniosła obrażeń.

20 minut po ww. zdarzeniu Stanowisko Kierowania KP PSP w Biłgoraju otrzymuje zgłoszenie o wypadku drogowym w Józefowie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu OSP z Józefowa okazało  się, że doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Osobom biorącym udział w zdarzeniu strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, następnie odłączyli zasilanie w obydwu pojazdach oraz zakręcili butlę LPG w jednym z aut. Przybyły na miejsce zdarzenia zastęp z JRG KP PSP w Biłgoraju włączył się do prowadzonych działań. Osoby poszkodowane zabezpieczono przed utratą ciepła i przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

O godz. 16:51 do Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, o przewróconej ciężarówce z drewnem na ul. Tarnogrodzkiej w Biłgoraju, która blokuje przejazd. Na miejsce zostaje zadysponowany zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili, że na środku jezdni leży naczepa oraz surowiec sosnowy tzw. dłużyca. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i oświetleniu terenu akcji. Kierowca składu z własnej inicjatywy przystąpił do zbierania rozrzuconej sosny z jezdni na pobocze. Po odrzuceniu drewna na pobocze przy użyciu HDS postawił przewrócona naczepę na koła i zjechał na pobocze. W momencie wystąpienia zdarzenia na szczęście nikt nie przejeżdżał obok pechowej naczepy.

Zwracamy się z apelem do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych.

Skip to content