#GaszynChallenge w biłgorajskiej straży pożarnej

film z GaszynChallengePo nominacji przez biłgorajskich policjantów strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Biłgoraju podjęli wyzwanie. Prawie alarmowo zjechali na plac komendy by „pompować”, jednak tym razem bez użycia motopomp. Jak widać na filmie nawet „pod krawatem” można ćwiczyć dla Wojtusia i innych chorych.
Wojtuś Howis ma półtora roku, cierpi na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni i potrzebował leku za ponad 9 milionów złotych. Zbiórka na lek dla Wojtusia zaczęła się jeszcze przed pandemią i prawie ustała. Rodzice już niemal stracili nadzieję, że uda się zebrać tak duże środki, a jednak się udało. Pomysł na zbiórkę pieniążków zaproponował dh Marcin z OSP w Gaszynie pow. wieluński. I ruszyła lawina pompek oraz wpłat. Pompuje wielu, również za granicą, Liczy się dobra wola, zabawa, a przede wszystkim cel: zbiórka dla chorego Wojtusia, a obecnie dla innych chorych.
Zebrane wśród strażaków tut. komendy pieniążki zostaną wkrótce przekazane na konto Piotrka Kozaka z Szyszkowa pow. biłgorajski, który potrzebuje specjalistycznej rehabilitacji po chorobie nowotworowej. Na pokrycie jej kosztów brakuje jeszcze 118 683 zł
Zachęcamy do udziału w szczytnej akcji. Zbiórka jest prowadzona na platformie SiePomaga.pl

Do kontynuowania akcji nominowaliśmy jednostki OSP włączone do KSRG z naszego powiatu tj. OSP Aleksandrów II, OSP Potok Górny i OSP Sól.

 

 

Plik do pobrania – GaszynChallenge KP PSP Biłgoraj

Skip to content