Nocny pożar w Rudzie Solskiej

W nocy, 4 czerwca 2021 r. doszło do groźnego pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Ruda Solska. O godzinie 2:18 w nocy dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Biłgoraju otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego. Do działań zadysponowano trzy zastępy JRG Biłgoraj oraz 6 zastępów OSP. Po przybyciu na miejsce jednostek ochrony przeciwpożarowej pożar obejmował dach budynku mieszkalnego raz przyległy do niego cały budynek gospodarczy. Na szczęście domownicy sami opuścili mieszkanie i nie potrzebowali pomocy medycznej.

Zastępy podjęły działania gaśnicze i o godz.3:03 pożar został opanowany. W trakcie działań ewakuowano mienie oraz wyniesiono na zewnątrz butle na gaz propan-butan oraz inne zbiorniki ciśnieniowe. Nadpalone elementy konstrukcji dachu, ocieplenia stropu oraz wyposażenia zostały wyniesione na zewnątrz i dokładnie dogaszone.

Wskutek pożaru spłonął dach budynku mieszkalnego oraz prawie cały budynek gospodarczy z wyposażeniem. Na zakończenie działań gaśniczych sprawdzono obiekt przy pomocy kamery termowizyjnej.

W działaniach ratowniczo – gaśniczych trwających prawie trzy godziny udział brało 47 strażaków.

Opracowanie i zdjęcia: mł.bryg. Paweł Rawski, KP PSP w Biłgoraju

Skip to content