Powołanie zastępcy komendanta powiatowego PSP w Biłgoraju

Lubelski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Grzegorz Alinowski w dniu dzisiejszym (30.04) wręczył akt powołania mł. bryg. Tomaszowi Kozioł na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Biłgoraju.

Mł. bryg. Tomasz Kozioł urodził się 7.07.1984 r w Łańcucie. Jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. W straży służy niemal 18 lat. Służbę w formacji po ukończeniu SGSP rozpoczął w 2007 r. w Komendzie Miejskiej PSP w Poznaniu. Pod koniec 2009 r. został przeniesiony do pełnienia służby w KP PSP w Biłgoraju. W Poznaniu realizował zadania w komórce operacyjnej natomiast w tut. komendzie zajmował się dotychczas sprawami kadrowo-organizacyjnymi.

Od ponad 2 lat posiada uprawnienia biegłego sądowego w zakresie pożarnictwa. Jest członkiem Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno – Nurkowego „Lublin 4 – Biłgoraj”. Odbył też praktyki w jednostce straży pożarnej w Stanach Zjednoczonych.

 

mł. bryg. Tomasz Kozioł służbę na nowym stanowisku rozpocznie od dnia 1 maja 2021 r. Od blisko roku stanowisko to nie było obsadzone w komendzie.

 

 

Skip to content