Rozstrzygnięcie I etapu konkursu “Stop pożarom lasów”

14 października 2021 r. w KP PSP w Biłgoraju rozstrzygnięty został I etap konkursu „Stop pożarom lasów”, skierowanego do uczniów szkół średnich z obszaru województwa lubelskiego.

Organizatorem konkursu jest Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie wraz z wszystkimi komendami miejskimi i powiatowymi woj. lubelskiego, a także Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Konkurs został objęty Patronatem Honorowym przez Lubelskiego Kuratora Oświaty Panią Teresę Misiuk.

I kategoria konkursowa (indywidualna praca konkursowa dot. problematyki oraz zagrożeń związanych z pożarami lasów – plakat promujący akcję)

Laureatką I etapu konkursu „Stop pożarom lasów” została Amelia Oleszek z I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju.

II kategoria konkursowa (praca klasowa dot. problematyki oraz zagrożeń związanych z pożarami lasów – film edukacyjno-promocyjny akcję

W I etapie konkursu zwyciężyła praca zbiorowa uczniów klasy II „A” – Technikum Budowlanego w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

Celem konkursu było zwrócenie uwagi na problematykę zapobiegania pożarom lasów oraz podniesienie świadomości mieszkańców na temat wartości przyrodniczej obszarów leśnych.

Prace zostały przekazane do Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, gdzie będą uczestniczyły w kolejnym etapie konkursu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a laureatom życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji!

Opracowanie: KP PSP Biłgoraj

Skip to content