Ruszyły szkolenia dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu biłgorajskiego

Z dniem 03. Lutego br. w KP PSP w Biłgoraju rozpoczęło się szkolenie podstawowe dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych. Na szkolenie przyjętych zostało 80 druhów, którzy spełnili wymagania formalne w zakresie wieku, stanu zdrowia
i e-lerningu na platformie WINT. W trakcie trwającego szkolenia druhowie zostaną zapoznani m.in. z zagadnieniami dotyczącymi powstawania i rozwoju pożaru, zasad bezpieczeństwa podczas działań gaśniczych, poznają podstawowy sprzęt służący do walki z pożarami a także zaznajomieni zostaną z zasadami prowadzenia działań ratowniczych podczas zdarzeń komunikacyjnych w tym kierowania ruchem.  Zajęcia realizowane są na bazie kadry tut. Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju. Po odbyciu szkolenia w KP PSP w Biłgoraju druhów czeka jeszcze test w komorze dymowej Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie, a po nim egzamin teoretyczny i praktyczny.

Obecnie trwa jeszcze nabór na szkolenie dla kierujących działaniami ratowniczymi, szkolenie naczelników i kierowców konserwatorów sprzętu silnikowego OSP.

 

 

Tekst: mł. bryg. Albert Kloc

Skip to content