Seria zdarzeń w Biszczy

4 maja 2021 r. jednostki ochrony przeciwpożarowej 3-krotnie interweniowały w miejscowości Biszcza.

O godz. 8.28 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Biłgoraju odebrał zgłoszenie o podłożonym ładunku niebezpiecznym w budynku Szkoły Podstawowej. Do zdarzenia został zadysponowany zastęp OSP Biszcza I, który zabezpieczał miejsca zdarzenia do czasu zakończenia czynności prowadzonych przez Policję. Zgłoszenie nie potwierdziło się.

O godz. 13:22 wpłynęło zgłoszenie o pożarze hali magazynowej. Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy straży pożarnej potwierdziły, że pożarem objęte jest 1/3 wnętrza hali magazynowej o konstrukcji metalowej w gospodarstwie rolnym. W środku panuje duże zadymienie, zagrożone są garażowane samochody oraz wyposażanie hali. Podjęto działania gaśnicze mające na celu niedopuszczenie do rozwoju pożaru na pozostałą cześć hali oraz jego ugaszenie.  Utrudnieniem w działaniach było duże zadymienie wymuszające pracę strażaków w sprzęcie ochrony dróg oddechowych oraz konstrukcja budynku i zgromadzone materiały niebezpieczne (butle propan –butan). Wskutek pożaru spłonął wózek widłowy, zboże, agregaty prądotwórcze, opakowania tekturowe i inny sprzęt gospodarczy. Nadpaleniu uległa blacha stanowiące poszycie konstrukcji hali magazynowej wraz z elementami nośnymi oraz samochody garażowane w hali. W blisko 2,5 godz. działaniach ratowniczo-gaśniczych brało udział 6 zastępów strażackich.

 

O godz. 21.03 otrzymano zgłoszenie o najechaniu autem na ludzi przebywających na terenie stacji paliw. Na miejsce zostały zadysponowane 4 zastępy straży pożarnej. Niestety pomimo podjętych medycznych działań ratowniczych poszkodowani w zdarzeniu zmarli. Stosowne czynności prowadzi Policja pod nadzorem Prokuratury.

 

Skip to content