Tragiczny wypadek w Zagrodach

W sobotę o godz. 8:48 do Stanowiska Kierowania  Komendanta Powiatowego PSP w Biłgoraju wpłynęło zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym  na drodze wojewódzkiej nr 835 w m. Zagrody w gminie Goraj. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy z tut. Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej i zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Goraja.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili, że doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych tj.Audi, w którym podróżowało trzech mężczyzn i Opla, który prowadził 37 letni kierowca. Siła zderzenia była tak duża, że kierowca i jeden z pasażerów Audi zostali wyrzuceni na zewnątrz pojazdu natomiast do pozostałych unieruchomionych w pojazdach strażacy wykonali dostęp przy użyciu narzędzi hydraulicznych aby można było udzielić im pomocy medycznej.  Na miejsce wypadku został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał jednego z poszkodowanych do szpitala, a drugi poszkodowany został odwieziony karetką Państwowego Ratownictwa Medycznego. W wyniku zderzenia zginęły dwie osoby, auta zostały mocno zniszczone, na jezdni powstały plamy płynów eksploatacyjnych, ruch drogowy w obu kierunkach był zablokowany.

W działaniach, które trwały prawie 5,5 godz. udział brało 2 zastępy JRG PSP i 1 OSP, 3 karetki Państwowego Ratownictwa Medycznego, 1 śmigłowiec LPR, 2 radiowozy Policji.

Przyczynę i okoliczności powstania zdarzenia ustala Policja pod nadzorem Prokuratora.

 

 

Opracowanie i zdjęcia: KP PSP Biłgoraj

Skip to content