Zalane ulice, posesje i podtopione obiekty to skutki sobotniej ulewy w Biłgoraju.

Wczorajsze, sobotnie popołudnie okazało się bardzo pracowite dla biłgorajskich strażaków. Po kilkudziesięciominutowej burzy z bardzo intensywnym deszczem wielu mieszkańców Biłgoraja musiało zmagać się z jej skutkami. W działaniach tych pomagali strażacy z tut. komendy i okolicznych jednostek OSP.
W godz. 16.30 -17.10 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Biłgoraju odebrał ponad 20 zgłoszeń o zalanych ulicach, posesjach i podtopionych obiektach. Dzwonili mieszkańcy ul. Łąkowej, Północnej, Kalinowej, Kolberga, 3-go Maja, Długiej, Janowskiej, Wschodniej, 11 Listopada, Pogodnej, Cegielnianej. Wszędzie tam zostały zadysponowane strażackie zastępy by prowadzić działania ratownicze związane przede wszystkim z wypompowywaniem wody z zalanych piwnic, garaży, budynków gospodarczych, domów mieszkalnych i innych obiektów. Prawie do godz. 20 wpływały kolejne, nowe zgłoszenia typu „mam zalany garaż do 0,5 m”, „w suterenie pływają słoiki”, „mam jezioro na posesji”. Pomocy oczekiwali następni mieszkańcy ul. Długiej, 11 Listopada, Zwierzynieckiej, Wrzosowej, Gorajskiego, Pięknej, Cegielnianej, Chłodnej.
Łącznie w 25 zaewidencjonowanych interwencjach, które trwały do godz. 21, wzięło udział 34 zastępy PSP i OSP. Wodę wypompowano z ponad 35 zalanych obiektów. Podczas jednej z akcji doszło do zasłabnięcia mężczyzny, który po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego nie wymagał hospitalizacji i pozostał na miejscu w domu.
Dzisiaj (21.06.2020 r.) od godzin porannych miały miejsce następne pompowania z zalanych obiektów na ul. Zamojskiej, Kochanowskiego i Moniuszki.

Skip to content